O biokominkach

 

Biokominki to urządzenia, które wprowadzają niesamowitą, ciepłą atmosferę do wnętrza. Dzięki prawdziwym, migoczącym płomieniom efekt wizualny jest niesamowity. Biokominki nie wymajają podłączenia do komina ani żadnej specjalnej dokumentacji.

Kominki na biopaliwo dzielą się na biokominki wolnostojące posiadające elementy dekoracyjne (marmur, kamień naturalny, szkło), biokominki wiszące (montowane na ścianie lub podwieszane do sufitu za pomocą rury) lub biokominki do zabudowy w ścianie. Modele małych biokominków świetnie sprawdzą się na tarasie lub balkonie oraz w mniejszych pomieszczeniach, a nawet w mieszkaniu w bloku. Możemy zakupić również sam palnik do biokominka, aby stworzyć swój własny, niepowtarzalny biokominek. 

Jeśli posiadasz tradycyjny kominek i mieszkasz w strefie, gdzie nie możesz go używać, nic się nie martw. Możesz kupić sam wkład na bioetanol przeznaczony do tradycyjnych kominków i umieścić go w swoim kominku. Nadal będziesz się mógł cieszyć magią żywego ognia, a Twój kominek nie będzie stał niewykorzystany.

Kominki na bioetanol składają się z obudowy oraz najważniejszego elementu tzw. serca kominka czyli palnika. W palniku, czyli sercu każdego biokominka, odbywa się proces spalania paliwa - bioetanolu. Można powiedzieć, że on jest najważniejszy. Na rynku znajdziesz biokominki kilku sprawdzonych, dobrych producentów, w tym oczywiście moje oraz ... te pozostałe ... Warto pamiętać, że jakość w tym przypadku jest kluczową kwestią, w grę wchodzi przecież bezpieczeństwo Twoje oraz Twoich najbliższych.

Biokominek w domu lub bloku

Kominki na biopaliwo nie muszą posiadać specjalnego przewodu kominowego, a także wentylacji. Świetnie sprawdzą się zatem zarówno w domku jednorodzinnym jak i mieszkaniu w bloku. Tak, dobrze czytasz. Twoje marzenia o wieczorze przy kominku mogą się spełnić nawet jeśli mieszkasz w bloku. Użytkowanie kominka na bioetanol w bloku wymaga jedynie wentylacji grawitacyjnej, czyli tej, którą każde mieszkanie posiada. Standardem jest również dostęp w mieszkaniu do świeżego powietrza, bo ogień zużywa tlen w pomieszczeniach, warto więc od czasu do czasu przewietrzyć pomieszczenie.

Dzięki temu, że nie potrzebujesz specjalnej instalacji kominowej biokominek możesz mieć wszędzie: w salonie, jadalni, sypialni lub łazience. Wiosną, latem i jesienią może również ozdobić swój taras lub ogród. A wieczorne chłody nie będą już Ci straszne. Wieczór spędzony przy palącym się biokominku to świetny relaks po ciężkim dniu.

 

Bezpieczeństwo

Należy pamiętać, że biokominek pali się prawdziwym ogniem. Należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa aby móc cieszyć się z magii wirujących płomieni. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Nie należy biokominka ustawiać bezpośrednio przy łatwopalnych przedmiotach, tj. firany, zasłony, kanapy. I nie należy do biokominka przysuwać suszarki z praniem czy kłaść na biokominku książki.

Nigdy nie dolewajmy biopaliwa do płonącego biokominka lub gorącego biokominka. Biokominek przed ponownym napełnieniem bioetanolem musi być zimny.

Należy zachować ostrożność przy nalewaniu biopaliwa, aby płyn nie rozlał się nam na podłogę, na regał czy na obudowę biokominka. Przed rozpaleniem należy odsunąć butelkę z bioetanolem aby nie doszło do niekontrolowanego wybuchu oparów. 

Nie należy zostawiać płonącego biokominka bez nadzoru osoby dorosłej. Gdy musimy wyjść z domu należy zagasić biokominek.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl