Wersje językowe
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

biokominki z szybą

Biokominek dwustronny 2 SIDE 1200 slim Biokominek dwustronny 2 SIDE 1200 slim
Producent: INFIRE
Cena:

6 250,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek dwustronny 2 SIDE 800 slim Biokominek dwustronny 2 SIDE 800 slim
Producent: INFIRE
Cena:

4 750,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek INECCO wolnostojący czarny Biokominek INECCO wolnostojący czarny
Producent: INFIRE
Cena:

5 490,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek mały z szybą Manam biały Biokominek mały z szybą Manam biały
Producent: KAMI
Cena:

4 100,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek stojący Incoza 1 Biokominek stojący Incoza 1
Producent: INFIRE
Cena:

3 250,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek stojący Incoza 2 Biokominek stojący Incoza 2
Producent: INFIRE
Cena:

5 590,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek stojący Incoza 3 Biokominek stojący Incoza 3
Producent: INFIRE
Cena:

5 790,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek stojący Incoza 4 Biokominek stojący Incoza 4
Producent: INFIRE
Cena:

6 990,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek wolnostojący INCUBE biały Biokominek wolnostojący INCUBE biały
Producent: INFIRE
Cena:

4 450,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek wolnostojący INCUBE czarny Biokominek wolnostojący INCUBE czarny
Producent: INFIRE
Cena:

4 450,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek wolnostojący INFIREFLY black Biokominek wolnostojący INFIREFLY black
Producent: INFIRE
Cena:

3 190,00 zł

szt.
zobacz więcej

Biokominki z szybą

Biokominki z szybą pozwalają cieszyć się ciepłem i przyjemnym widokiem wesoło strzelających w powietrze płomieni bez obawy o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny. Stanowią atrakcyjną wizualnie i w pełni ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych palenisk.

W naszej ofercie znajdziesz biokominki z szybą wyłącznie renomowanych firm KAMI oraz INFIRE, które wyróżniają się ciekawym designem i solidnym wykonaniem.

Pod katalogiem dostępnych produktów zamieściliśmy kilka przydatnych porad dotyczących tego, jak wybrać biokominek z szybą.

Jaką funkcję pełnią biokominki z szybą?

Kominek zasilany biopaliwem to doskonałe źródło ciepła, które dobrze uzupełni ogrzewanie OC. Większość modeli kominków ekologicznych oferuje potencjał grzewczy na poziomie około 2kW. To ilość porównywalna z grzejnikiem lub typową „farelką” i zazwyczaj wystarczy na utrzymanie optymalnej temperatury na powierzchni 20-30 m2.

Dlatego biokominki ustawia się najczęściej w salonie, sypialni lub na tarasie. Wystarczają wtedy do ogrzania najbliższej przestrzeni, emitując przyjemne ciepło.

Biokominek świetnie sprawdzi się w charakterze ozdobnika wnętrz. Typowe modele wykonane są zazwyczaj ze stali, kamienia, szkła, betonu lub połączenia tych surowców. W salonach specjalizujących się w sprzedaży takich urządzeń grzewczych znajdziesz modele pasujące zarówno do wnętrz industrialnych (loftowych), klasycznych, jak i rustykalnych.

Biokominek z szybą może stanowić powiew praktycznej nowoczesności, która ułatwi Ci życie, sprawiając jednocześnie, że wnętrze zyska unikalny charakter.

Biokominek z szybą czy bez?

W tradycyjnym kominku szyba pełni przede wszystkim rolę ochronną i usprawnia obieg powietrza. Z pewnością wiesz, że płomień za szybą pali się dłużej i mocniej. Przegroda skutecznie odgradza niebezpieczny obszar przed dziećmi oraz zwierzętami domowymi, które powodowane ciekawością mogłyby doznać poparzeń. Biokominki z szybą funkcjonują nieco inaczej.

W ich przypadku tafla szkła pełni funkcję głównie dekoracyjną, dlatego bardzo często jest stylizowana i przycinana w fantazyjne kształty. Kominek ekologiczny działa w oparciu o biopaliwo więc płomień będzie się palił we wnętrzu domu tak samo efektywnie w wersjach z szybą i bez.

Dużą zaletą biokominków z szybą jest to, że szkło praktycznie nie brudzi się podczas użytkowania. Brak sadzy i dymu w toku spalania paliwa powoduje, że na szybie nie osiadają zabrudzenia. Oczywiście będziesz musiał co jakiś czas usunąć odciski palców i kurz, ale to wszystko.

Co istotne, biokominek z szybą nie zawsze musi być wbudowany w ścianę. W wielu modelach przenośnych również zastosowano szkło. Nigdy nie jest jednak tak, że przezroczysta tafla całkowicie uniemożliwia dostęp z zewnątrz. Producenci projektują poszczególne modele w taki sposób, aby ułatwić uzupełnianie paliwa lub regulację intensywności płomienia.

Zastosowanie grubej, hartowanej szyby oczywiście doskonale chroni przed przypadkowym oparzeniem, ale ma też swoje wady.

Przede wszystkim większy ciężar. Biokominek z masywną szybą będzie znacznie cięższy niż podobny model, ale odkryty. Poza tym, zastosowanie przegród wpływa na konwekcję. Ciepłe powietrze będzie rozchodziło się znacznie wolniej, a to z kolei oznacza dłuższy czas potrzebny do uzyskania pożądanej temperatury oraz większe zużycie bioetanolu.

Czy biokominek z szybą jest bezpieczniejszy niż bez niej?

Osłonięcie paleniska szkłem przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy po domu biega Twoja latorośl. Normy jakościowe nakazują stosowanie szkła hartowanego, które nagrzewa się wolniej i w mniejszym stopniu niż zwykła szyba. Nawet przypadkowe dotknięcie nie powinno skończyć się tragedią.

Biokominki z szybą sprawdzą się także na zewnątrz. Jeżeli rozważasz postawie paleniska w ogrodzie lub na tarasie, szklana płyta osłoni płomień, który będzie palił się dłużej i bardziej stabilnie.

Pamiętaj jednak, że biokominek z szybą, z uwagi na użycie kosztownych komponentów, będzie droższy niż odsłonięte modele.

Czy biokominek z szybą to dobry pomysł?

Ogromną zaletą kominków ekologicznych jest ich mobilność. W przeciwieństwie do klasycznych, murowanych palenisk biokominek możesz łatwo i szybko przenieść w dowolne miejsce. Proste, niewielkie model ważą zaledwie kilka kilogramów, więc poradzi sobie z nimi nawet dziecko.

Co więcej, biokominek z szybą nie wymaga podłączania przewodów kominowych. Wystarczy, że zapewnisz w pomieszczeniu dobrą wentylację. Wykorzystywane do zasilania urządzenia biopaliwo jest w pełni biodegradowalne, a ilość wytwarzanego w procesie spalania dwutlenku węgla jest znikoma.

Czy opłaca się być EKO, czyli jak działa biokominek z szybą?

Wszystkie biokominki zasilane są bioetanolem. To specjalne paliwo, które powstaje na bazie fermentacji węglowodanów pochodzenia roślinnego. W Polsce paliwo ekologiczne wytwarza się głównie z ziemniaków i buraków, na świecie zaś w dużej mierze z trzciny cukrowej. Jedna z hiszpańskich firm specjalizująca się w produkcji bioetanolu zaczęła produkować go nawet z odnawialnych frakcji odpadów komunalnych!

Dobrej jakości bioetanol powinien być bezwonny i spalać się wyłącznie do pary wodnej i niewielkiej ilości dwutlenku węgla. Nie pozostawia sadzy, dymu i jest w pełni bezpieczny dla zdrowia.

Większość producentów zabiega o uzyskanie atestu PZH, który nadawany jest po poddaniu materiału rygorystycznym badaniom sanitarnym.

Biokominki z szybą, podobnie jak inne modele ekologicznych palenisk, mają specjalną przegrodę, do której należy wlać bioetanol. Następnie wystarczy podpalić biopaliwo i gotowe! Jeden litr płynu wystarcza nawet na 6 godzin ciągłego palenia, w zależności od mocy grzewczej kominka i wielkości płomienia.

Korzystanie z biokominka nie wymaga spełnienia żadnych wymagań prawnych, w przeciwieństwie do zamkniętych lub otwartych kominków opalanych drewnem. W przypadku klasycznych palenisk musisz spełnić obostrzenia wymienione w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie).

Rozważasz zakup biokominka, ale nie jesteś pewien, czy wybrać model z szybą, czy bez? Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy doradzą Ci najlepsze rozwiązanie.

Z nami nie tylko ogrzejesz swoje mieszkanie, ale sprawisz, że stanie się ono wyjątkowym miejscem!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl