Wersje językowe
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

biokominki ścienne

Biokominek do zabudowy biały FRAME 1200 Biokominek do zabudowy biały FRAME 1200
Producent: INFIRE
Cena:

3 090,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek do zabudowy biały FRAME 1800 Biokominek do zabudowy biały FRAME 1800
Producent: INFIRE
Cena:

3 590,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek do zabudowy biały FRAME 900 Biokominek do zabudowy biały FRAME 900
Producent: INFIRE
Cena:

1 815,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek do zabudowy czarny FRAME 1200 Biokominek do zabudowy czarny FRAME 1200
Producent: INFIRE
Cena:

3 090,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek do zabudowy czarny FRAME 1800 Biokominek do zabudowy czarny FRAME 1800
Producent: INFIRE
Cena:

3 590,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek do zabudowy czarny FRAME 900 Biokominek do zabudowy czarny FRAME 900
Producent: INFIRE
Cena:

1 815,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek do zabudowy inox FRAME 1200 Biokominek do zabudowy inox FRAME 1200
Producent: INFIRE
Cena:

3 090,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek do zabudowy inox FRAME 1800 Biokominek do zabudowy inox FRAME 1800
Producent: INFIRE
Cena:

3 590,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek do zabudowy inox FRAME 900 Biokominek do zabudowy inox FRAME 900
Producent: INFIRE
Cena:

1 815,00 zł

szt.
zobacz więcej

Biokominki ścienne

Biokominki ścienne stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnego paleniska. Umieszczone na ścianie doskonale imitują prawdziwy kominek opalany drewnem, pozwalając się cieszyć widokiem naturalnego płomienia i przyjemnym ciepłem.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wyłącznie kominki ekologiczne renomowanych firm INFIRE oraz KAMI, które będą stanowiły modny dodatek i dodatkowe źródło ciepła w Twojej sypialni lub salonie. Pod katalogiem dostępnych produktów zamieściliśmy również szereg porad, które pomogą Ci wybrać biokominek ścienny do domu lub mieszkania.

Jak możesz zamocować biokominek ścienny?

Konstrukcja kominków ekologicznych pozwala na ich montaż praktycznie na każdej ścianie. Sprawdzą się zarówno w stary budownictwie z cegły, w blokach z płyty z lat 80. XX wieku, jak i w nowoczesnych lokalach deweloperskich.

Biokominki ścienne wiszące

Głównie od rodzaju powierzchni będzie jednak zależało, czy montaż przebiegnie bezproblemowo. Jeżeli podobają Ci się biokominki ścienne wiszące, wystarczy, że wywiercisz w ścianie kilka otworów, w które wpuścisz mocne kołki rozporowe zakończone hakami. Na takiej podstawie możesz bezpiecznie zawiesić kominek.

Podczas mocowania zaczepów, zwróć uwagę na materiał, w jakim wiercisz otwory. Cegła łatwo się kruszy. Jeżeli dobierzesz wiertła o zbyt dużej średnicy, łatwo niepotrzebnie powiększyć otwór i wtedy kołki rozporowe będą niestabilne. Wiercąc w cegle, nigdy nie używaj udaru. Możesz w ten sposób przesadzić i uszkodzić płaszczyznę.

Udar doskonale sprawdzi się za to podczas wiercenia w płytach. Zwłaszcza jeżeli mieszkasz w mieszkaniu położonym na rogu budynku, gdzie ściany nośne wykonane są z twardszego materiału.

Decydując się na biokominek ścienny, rozważ zastosowanie izolacji bezpośrednio pod powierzchnią urządzenia. Nie wszystkie powierzchnie dobrze znoszą zbyt wysokie temperatury (np. tapety lub boazeria). Aby nie uszkodzić materiałów lub nie spowodować zapłonu, zastosuj warstwę ochronną wykonaną np. z płyty gipsowo-kartonowej.

Biokominki ścienne wpuszczane

Innym rodzajem ekologicznych kominków ściennych są modele wpuszczane w ścianę. Znajdują się one w specjalnie przygotowanej wnęce, dlatego najbardziej przypominają zwykłe kominki na drewno.

W zależności od wybranego modelu będzie on wymagał przykręcenia do ścian lub zamurowania. Każdy producent podaje w instrukcji montażu wymiary niezbędne do prawidłowego zamontowania kominka.

Biokominki ścienne wpuszczane posiadają szeroką, ozdobną ramę, więc nie musisz obawiać się, że wykuta w ścianie wnęka będzie szpeciła wystrój pomieszczenia. Warto jednak pomyśleć o wykończeniu ściany od wewnątrz. W tym celu dobrze sprawdzą się wspomniane już płyty G-K, ale specjaliści polecają też kamień, płyty klinkierowe lub cegły szamotowe. W ten sposób zabezpieczasz ścianę przed pękaniem w wyniku nadmiaru ciepła.

Nieco więcej zapobiegliwości wymagają kominki ekologiczne dwustronne lub trójstronne (przestrzenne). W ich przypadku konieczny może okazać się montaż specjalnego, metalowego stelażu, który ustabilizuje całą konstrukcję.

Gdzie sprawdzą się biokominki ścienne?

Biokominek ścienny możesz zamontować praktycznie na każdej ścianie i w każdym pomieszczeniu. W przeciwieństwie do otwartych lub zamkniętych palenisk opalanych drewnem nie musisz spełniać żadnych norm. Nie są też potrzebne żadne pozwolenia, a wiele prac wykonasz samodzielnie. Biokominki nie mają przewodów kominowych, a jedyne, o czym musisz pamiętać, to zapewnienie sprawnej wentylacji pomieszczenia.

Rosnąca popularność biokominków wynika z tego, że doskonale wyglądają w każdym pomieszczeniu. Możesz zamontować je w salonie i sypialni, ale równie dobrze będą prezentowały się w przestronnej łazience, a nawet na tarasie.

Wielość dostępnych wzorów oraz materiałów, z których wykonuje się biopaleniska sprawia, że z łatwością dopasujesz je do stylu prowansalskiego, rustykalnego czy portugalskiego. Będą też świetnie współgrały z industrialnymi loftami.

Czy biokominkek ścienny to zawsze dobre rozwiązanie?

Zanim zdecydujesz się na ekologiczne ogrzewanie domu, musisz zdawać sobie sprawę, że biokominki ścienne mają swoje ograniczenia. W przeciwieństwie do biokominków stojących lub ogrodowych nie możesz ot tak przemieścić je w inne miejsce.

O ile w przypadku modeli wiszących trudność polega na konieczności wykonania jeszcze jednego stelażu w innym miejscu, kominka wmurowanego w ścianę po prostu nie da się przemieścić.

Biokominki na ścianę do doskonały wybór, jeżeli zależy Ci na imitacji tradycyjnego paleniska. Zawieszony np. na tle surowej, ceglanej ściany, będzie koił wzrok i uspokajał nerwy.

Modele wpuszczane w ścianę są zazwyczaj większe, co z kolei przekłada się na większą moc grzewczą, ale też szybsze zużycie paliwa.

Ile ciepła daje biokominek ścienny?

Duże urządzenie generują nawet 3 kW ciepła. To więcej niż przeciętny grzejnik. Do tego można doliczyć tzw. moc akumulacyjną, czyli ciepło, które oddawane jest przez nagrzaną obudowę po wygaszeniu płomienia. Dotyczy to zwłaszcza wersji montowanych we wnęce z obudową z kamienia lub cegły.

Choć kominki ekologiczne nie dają tyle ciepła co tradycyjne modele, z sukcesem ogrzeją pomieszczenie o powierzchni 20-30 m2. Łatwość ich utrzymania i tania eksploatacja sprawia, że wiele osób decyduje się na kilka urządzeń tego typu w domu lub mieszkaniu.

Ile kosztuje i jak wygląda utrzymanie biokominka ściennego?

W przypadku wszystkich biokominków jedynym kosztem (poza samym urządzeniem i ewentualnym montażem) jest biopaliwo wytwarzane ze sfermentowanych węglowodanów pochodzących z roślin.

Warto wybierać bioetanol wysokiej klasy, który jest bezwonny i spala się w 100%. Dzięki temu nie musisz regularnie usuwać popiołu i resztek drewna czy czyścić śladów sadzy.

Dziesięć litrów paliwa kupisz już za niespełna 100 zł, a jeden litr wystarczy nawet na 6 godzin ciągłego palenia. Pamiętaj jednak, aby nigdy nie używać paliw zastępczych, które nie są przystosowane do zasilania biokominków (np. ropa, spirytus).

Rozważasz montaż kominka naściennego, ale nie wiesz, który model wybrać? Skontaktuj się z naszymi Konsultantami, którzy znajdą dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl