Wersje językowe
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

biokominki okrągłe

BIOKOMINEK wiszący INCYRCLE czarny Tube BIOKOMINEK wiszący INCYRCLE czarny Tube
Producent: INFIRE
Cena:

11 950,00 zł

szt.
zobacz więcej
BIOKOMINEK wiszący INCYRCLE TUBE czerwony BIOKOMINEK wiszący INCYRCLE TUBE czerwony
Producent: INFIRE
Cena:

11 950,00 zł

szt.
zobacz więcej
BIOKOMINEK wiszący owalny MERU TUBE 800 BIOKOMINEK wiszący owalny MERU TUBE 800
Producent: KAMI
Cena:

7 550,00 zł

szt.
zobacz więcej

Biokominki okrągłe

Biokominki stały się powszechną alternatywą dla pieców i palenisk otwartych, opalanych tradycyjnym drewnem. Są ekonomiczne, a ich użytkowanie jest proste i nie generuje zabrudzeń.

Wśród wielu dostępnych kształtów i form, znajdziesz też biokominki okrągłe, których designerski kształt będzie stanowił piękną dekorację wnętrza domu lub mieszkania. W nasze ofercie mamy kominki ekologiczne wyłącznie znanych firm posiadających wieloletnie doświadczenie w branży (KAMI oraz INFIRE).

Pod katalogiem dostępnych produktów zamieściliśmy przydatne rady i wskazówki, które pomogą Ci wybrać idealny biokominek okrągły.

Dlaczego warto wybrać biokominek okrągły?

Firmy specjalizujące się w produkcji kominków opalanych biopaliwem oferują wiele zróżnicowanych wzorów produktów. Dzięki temu możesz w łatwy sposób dopasować do siebie poszczególne elementy wyposażenia wnętrza. Obok typowych form prostopadłościennych, ogromną popularnością cieszą się też biokominki okrągłe.

Podobnie jak innego rodzaju biopaleniska, także ten rodzaj kominków może być produkowany z różnych materiałów. Najczęściej będzie to stal (malowana proszkowo dla zwiększenia wytrzymałości), kamień lub szkło.

Projektanci wnętrz wskazują, że obłe kształty elementów aranżacji wskazują na powinowactwo z naturą, kokonem, w którym można błogo wypocząć. Biokominki okrągłe doskonale wyglądają w otoczeniu mebli pozwalających na relaks w pozycji leżącej lub półleżącej. Współgrają też z materiałami o strukturalnej fakturze, jak sztruks, aksamit czy wełna.

Opływowe linie kominka łatwo możesz „przedłużyć”, wprowadzając w otoczeniu stoliki i krzesła, a nawet lampy o dekoracyjnych kształtach. Takie wnętrze będzie kojarzyło się z nowoczesnością. W przeciwieństwie jednak do chłodnych, modernistycznych wnętrz, będzie przytulne i wygodne.

Obserwowanie naturalnych płomieni buchających pośród łagodnych, falistych kształtów budzi spokój i pozwala odpłynąć myślom gdzieś daleko.

Biokominki okrągłe w wielu postaciach. Wybierz swój styl

Podobnie jak inne rodzaje ekologicznych palenisk, także biokominki okrągłe występują w postaci wolnostojącej, wiszącej lub wmurowanej.

Biokominki okrągłe wolnostojące

W pierwszym przypadku ekologiczny kominek będzie przypominał duży znicz o fantazyjnej formie, który możesz przemieścić w razie potrzeby w inne miejsce. Takie rozwiązania są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się zarówno w salonie czy sypialni, jak i na tarasie, a nawet w ogrodzie.

Ogromną zaletą biokominka jest to, że nie ma potrzeby montowania przewodów kominowych i innego rodzaju podłączeń. Wystarczy, że zapewnisz mu sprawną wentylację, która będzie usuwała te niewielkie ilości dwutlenki węgla, które powstaje podczas spalania bioetanolu.

Biokominki okrągłe wiszące

Biokominki okrągłe wiszące montowane są do ściany lub sufitu za pomocą systemu kotw albo lin, które podtrzymują całą konstrukcję. W ich przypadku warto zadbać o wolną przestrzeń dookoła, która sprawi, że wiszące palenisko stanie się główną atrakcją przyciągającą wzrok. Te urządzenia doskonale prezentują się w przestronnych wnętrz typu loftowego lub pomieszczeniach utrzymanych w stylu rustykalnym.

Rewelacyjnym (choć nieco ekstrawaganckim) pomysłem jest zawieszenie okrągłego biokominka na ganku przed wejściem. Możesz go kojarzyć z drogowskazem kierującym znużonych wędrowców do domu, który nawiązuje do stylu antycznego.

Biokominki okrągłe ścienne

Wreszcie, biokominki okrągłe ścienne (lub naścienne) potrzebują stelaża lub komory. W pierwszym przypadku wystarczy wywiercić otwory i umieścić w nich zaczepy, w drugim konieczne będzie wykucie wnęki o odpowiednich rozmiarach. Taka aranżacja najbardziej przypomina klasyczne palenisko. Większe modele wpasują się w maksymalizm, ale niewielki biokominek okrągły sprawdzi się nawet w stylu Grand Millennial.

Biokominki nie zostały objęte rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, które reguluje warunki utrzymania infrastruktury domowej. Oznacza to, że nie musisz występować o żadne pozwolenia, jak również nie potrzebujesz przeprowadzać regularnych przeglądów sprawności instalacji. Biokominki są niezwykle proste w obsłudze i poradzi sobie z nimi nawet dziecko. Wystarczy wlać do specjalnego pojemnika biopaliwo, podpalić je i… gotowe!

Jak długo pali się biokominek okrągły?

O tym, jak długo będzie się palił biokominek, decyduje przede wszystkim rozmiar palnika oraz maksymalna moc urządzenia. Na rynku znajdziesz modele o pojemności od 2,5 do nawet kilkunastu litrów. Przyjmuje się, że jeden litr bioetanolu wystarcza na 2 do 6 godzin palenia, w zależności od intensywności pracy kominka i jakości samego paliwa. Większość modeli jest wyposażonych w możliwość regulacji palnika. Służy do tego specjalna pokrywa za pomocą której możesz łatwo zmniejszyć lub zwiększyć płomień.

Staraj się dbać, aby bioetanol, którym zasilasz biokominek okrągły, był maksymalnie oczyszczony. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o dym i sadzę, a sam proces spalania będzie w pełni bezpieczny dla zdrowia. Dobry wyznacznikiem jakości jest atest PZH wydawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, który świadczy o poddaniu paliwa szeregowi testów.

W sklepach znajdziesz klasyczne, bezwonne paliwo do kominków ekologicznych, jak również wersje zapachowe, które podczas spalania emitują przyjemny, naturalny aromat. Nigdy nie używaj substancji, które nie są przeznaczone do zasilania urządzeń grzewczych (np. ropa naftowa).

Czy warto wybierać biokominek okrągły z wkładem chłonnym?

Jeżeli planujesz stawiać biokominek w miejscu eksponowanym na silny wiatr lub w nierównym terenie (np. trawa w ogrodzie) albo masz w domu zwierzęta lub małe dzieci, rozważ zakup biokominka okrągłego z wkładem chłonnym umieszczonym dookoła palnika.

Najczęściej będzie on wykonany ze skały pumeksowej lub maty glinokrzemianowej, które są odporne na emitowane gorąco. Zadaniem wkładu jest absorpcja rozlanego biopaliwa w przypadku przewrócenia się kominka. Warstwa chłonąca zapewnia też dłuższą i bardziej stabilną pracę kominka, ponieważ bioetanol spala się bardziej równomiernie.

Jeżeli szukasz biokominka, który będzie jednocześnie modną ozdobą wnętrza i źródłem ciepła, ale nie możesz zdecydować się, który model wybrać, skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać model, z którego będziesz zadowolony.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl