Wersje językowe
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

biokominki nowoczesne

Biokominek do zabudowy INSIDE C1000v1 Biokominek do zabudowy INSIDE C1000v1
Producent: INFIRE
Cena:

3 150,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek do zabudowy INSIDE C1000v2 Biokominek do zabudowy INSIDE C1000v2
Producent: INFIRE
Cena:

3 250,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek do zabudowy INSIDE C1000v3 Biokominek do zabudowy INSIDE C1000v3
Producent: INFIRE
Cena:

4 750,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek do zabudowy INSIDE C800v1 Biokominek do zabudowy INSIDE C800v1
Producent: INFIRE
Cena:

2 150,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek do zabudowy INSIDE C800v2 Biokominek do zabudowy INSIDE C800v2
Producent: INFIRE
Cena:

2 350,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek do zabudowy INSIDE U1000.1 Biokominek do zabudowy INSIDE U1000.1
Producent: INFIRE
Cena:

3 990,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek do zabudowy INSIDE U1000.2 Biokominek do zabudowy INSIDE U1000.2
Producent: INFIRE
Cena:

4 750,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek do zabudowy INSIDE U800 Biokominek do zabudowy INSIDE U800
Producent: INFIRE
Cena:

3 150,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek do zabudowy, INSIDE C1200v2 Biokominek do zabudowy, INSIDE C1200v2
Producent: INFIRE
Cena:

4 250,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek do zabudowy, INSIDE C1200v3 Biokominek do zabudowy, INSIDE C1200v3
Producent: INFIRE
Cena:

5 250,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek INECCO wolnostojący czarny Biokominek INECCO wolnostojący czarny
Producent: INFIRE
Cena:

5 490,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek mały z szybą Manam biały Biokominek mały z szybą Manam biały
Producent: KAMI
Cena:

4 100,00 zł

szt.
zobacz więcej
BIOKOMINEK nowoczesny TOBA-TUBE BIOKOMINEK nowoczesny TOBA-TUBE
Producent: KAMI
Cena:

13 300,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek ogrodowy czarny Santoryn Biokominek ogrodowy czarny Santoryn
Producent: KAMI
Cena:

6 600,00 zł

szt.
zobacz więcej

Nowoczesne biokominki

Nowoczesne biokominki stopniowo wypierają klasyczne paleniska zasilane drewnem. Są uniwersalne i bardzo łatwe w użyciu. Nie wymagają też czyszczenia i nie brudzą. Możesz więc zapomnieć o rozrzuconej wszędzie sadzy, popiele i fragmentach spalonego drewna. W naszej ofercie znajdziesz nowoczesne biokominki wyłącznie renomowanych firm z wieloletnim doświadczeniem – KAMI oraz INFIRE.

Pod katalogiem dostępnych produktów znajdziesz kilka przydatnych rad i wskazówek co do tego, jak działa i w jaki sposób wybrać nowoczesny biokominek.

Z czego wykonane są biokominki nowoczesne?

Paleniska ekologiczne zazwyczaj wykonuje się z metalu malowanego proszkowo. Jeżeli zależy Ci na nietuzinkowej konstrukcji, która przyciągnie uwagę gości, możesz zdecydować się na nieco bardziej ekstrawaganckie rozwiązania.

Biokominek nowoczesny może być wykonany z betonu, płyty MDF, szkła lub ceramiki. Tak szeroki wachlarz dostępnych materiałów sprawia, że palenisko dopasujesz do każdej stylizacji wnętrza. Od surowych przestrzeni utrzymanych w stylu skandynawskim, przez uniwersalny styl klasyczny, aż po wystawny glamour i boho.

Materiał to jednak nie wszystko. Równie ważny jest kształt urządzenia. Nowoczesne biokominki występują w wielu formach i rozmiarach. W sklepach specjalizujących się w sprzedaży palenisk ekologicznych znajdziesz modele w kształcie prostopadłościanów, kul, stożków i łuków, zarówno w małym, jak i dużym rozmiarze.

Ciekawym rozwiązaniem sa także urządzenie w kształcie znicza, które możesz powiesić przed wejściem do domu. to idealny sposób na inspirację w stylu rustykalnym lub greckim. Palący się kominek będzie symbolizował latarnię, która przywołuje zaginionych wędrowców.

Jeżeli chcesz, aby Twoje wnętrza wyróżniały się spośród setek innych, możesz kupić biokominki nowoczesne u rzemieślników, wg indywidualnego projektu. W tej sztuce specjalizują się rzeźbiarze, kamieniarze i metaloplastycy, którzy zaprojektują dla Ciebie niepowtarzalny design.

Biokominek nowoczesny wiszący czy stojący?

Nowoczesne biokominiki pojawiają się w kilku wariantach, jeżeli chodzi o sposób montażu. Zazwyczaj spotkasz się z paleniskami stojącymi, wiszącymi lub wmurowanymi w ścianę.

Modele stojące

W przypadku modeli stojących palenisko jest oparte na dociążonej podstawie, która zapewnia stabilizację i chroni przed przewróceniem się kominka. Małe modele ważą kilka kilogramów, ale duże mogą być znacznie cięższe. Jeżeli chcesz kupić biokominek nowoczesny stojący, zwróć uwagę, czy jest on wyposażony w kołnierz chroniący płomień przed wiatrem. To szczególnie przydatne rozwiązanie, kiedy planujesz ustawić źródło ciepła na tarasie, w altanie lub w ogrodzie.

Ważnym wyposażenia nowoczesnego biokominka jest także zabezpieczenie przed rozlaniem. Najczęściej przybiera on formę wkładu, który absorbuje ciecz wylaną ze zbiornika tak, aby nie sięgnęła ona dalej. Następnie biopaliwo przesiąka przez warstwę ochronną i dostaje się z powrotem do paleniska.

Modele wiszące

Nowoczesne biokominki w wersji wiszącej mogą przybrać dwie postaci. Bardziej podstawowa to paleniska imitująca naturalne kominki, które montuje się bezpośrednio na ścianie. To prosty zabieg, który polega na wywierceniu dziur i zamontowaniu w nich wkrętów w kołkach rozporowych. Na takich uchwytach należy zawiesić kominek.

W tym przypadku zwróć uwagę, czy między kominkiem a ścianą znajduje się warstwa izolacyjna. Musi być ona wykonana z materiału niepalnego, wytrzymałego na wysokie temperatury. Zabezpieczenie pełni dwojaką funkcję. Po pierwsze ściany kiepsko znoszą stałą ekspozycję na ciepło i z czasem mogą pojawić się na nich pęknięcia. Może także wykruszać się zaprawa. Warstwa ochronna ekranuje ciepło, osłaniając ścianę.

Druga kwestia dotyczy ekranowania temperatury. Jeżeli nowoczesny kominek znajduje się tuż przy ścianie, część generowanego ciepła, zamiast ogrzewać pomieszczenie, zostaje bezproduktywnie wchłonięta przez cegły lub beton.

Drugi rodzaj biokominków wiszących wykorzystuje specjalne systemy montażowe oparte na metalowych rusztowaniach albo systemie lin. Elementy montuje się do sufitu za pomocą specjalnych kotew, które utrzymują stabilność całej konstrukcji.

To bardzo efektywny sposób ekspozycji, ale jego prawidłowe zastosowanie wymaga nieco wprawy.

Nowoczesne biokominki montowane w ścianie

Trzeci rodzaj biokominków, jeżeli chodzi o montaż, to modele montowane w specjalnie przygotowanej wnęce. To rozwiązanie wymaga zastosowania specjalnego rusztowania, które wspiera całą konstrukcję i najbardziej przypomina klasyczne palenisko opalane drewnem. Przygotowanie wnęki powinno zawsze przebiegać zgodnie z zaleceniami producenta.

Wnętrze ściany okalające samo palenisko powinno być wykonane z ogniotrwałego materiału. W tej roli doskonale spisują się np. cegły szamotowe.

Jakie paliwo zasila nowoczesny biokominek?

W przeciwieństwie do klasycznych palenisk, biokominki nowoczesne opalane są przy użyciu biopaliwa (dokładnie bioetanolu). To rodzaj alkoholu etylowego, który jest produkowany z biomasy. Ta z kolei wytwarzana jest najczęściej z biodegradowalnej części produkcji rolnej.

W Polsce przeważająca większość bioetanolu wytwarzane są z ziemniaków i buraków cukrowych, ale na świecie produkcja opiera się o wiele, zróżnicowanych upraw: pszenicę, ziarno, sok cukrowy. Jeden z wiodących, hiszpańskich producentów biopaliw produkuje bioetanol z odpadów komunalnych.

Bioetanol jest całkowicie bezwonny i spala się w 100% do wody oraz minimalnej ilości H2O. To dlatego biokominiki są tak bezpieczne. Wystarczy, że zapewnisz sprawną wentylację pomieszczenia. Nie musisz martwić się o montaż i przegląd przewodów kominowych ani żadne pozwolenia.

Jak wybrać dobre paliwo do biokominka? Przede wszystkim szukaj produktów posiadających atest PZH. To gwarancja, że Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego przebadał paliwo pod kątem obecności szkodliwych substancji.

Uwaga! Nigdy nie stosuj do biokominków paliw zastępczych jak ropa czy spirytus. Mogą one spowodować wybuch, a na pewno nie będą paliły się efektywnie (1 litr dobrej jakości biopaliwa może starczyć nawet na 6 godzin pracy palnika).

Po czym poznać, że biopaliwo jest dobrze oczyszczone? Przede wszystkim w toku spalania nie powinien powstawać żaden osad. Jeżeli widzisz ślad sadzy na obudowie, dym w powietrzu albo czujesz ostry aromat acetonu, oznacza to, że kupiłeś paliwo kiepskiej jakości.

Czy nowoczesne biokominki są bezpieczne?

Dużą zaletą palenisk ekologicznych jest ich bezpieczeństwo. Poza zabezpieczeniem przed rozlaniem zdecydowana większość modeli biokominków jest wyposażona w blokadę, która pozwala na błyskawiczne odcięcie dopływu tlenu do paliwa. W ten sposób możesz w jednej chwili ugasić źródło płomienia.

Wśród dostępnych modeli znajdziesz zarówno takie, które mają otwarte palenisko, jak i biokominki z szybą zabezpieczającą. Ten drugi rodzaj urządzeń jest świetnym wyborem, jeżeli po domu biegają małe dzieci, które, zaciekawione tańczącymi płomieniami, mogą nierozważnie dotknąć ognia.

Szyby w biokominkach wykonane są z hartowanego szkła, które chroni Ciebie i Twoich domowników przed poparzeniami.

Chcesz wyjść poza schemat i szukasz biokominka, który podkreśli indywidualność Twoich wnętrz? Nie wiesz, który model najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Zadzwoń lub napisz! Nasi specjaliści pomogą rozwiać Twoje wątpliwości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl