Wersje językowe
Producenci
Nowości
Kominek parowy INVAPO Inside 2200
Kominek parowy INVAPO Inside 2200

23 900,00 zł

szt.
Kominek parowy INVAPO Inside 1800
Kominek parowy INVAPO Inside 1800

19 900,00 zł

szt.
Kominek parowy INVAPO Inside 1200
Kominek parowy INVAPO Inside 1200

12 900,00 zł

szt.
Kominek parowy INVAPO Inside 800
Kominek parowy INVAPO Inside 800

7 900,00 zł

szt.
Wkład parowy INVAPO Insert 2200
Wkład parowy INVAPO Insert 2200

20 900,00 zł

szt.
Wkład parowy INVAPO Insert 1800
Wkład parowy INVAPO Insert 1800

16 900,00 zł

szt.
Wkład parowy INVAPO Insert 1200
Wkład parowy INVAPO Insert 1200

10 900,00 zł

szt.
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Biokominki wiszące

Biokominek dwustronny 2 SIDE 1200 slim Biokominek dwustronny 2 SIDE 1200 slim
Producent: INFIRE
Cena:

6 250,00 zł

szt.
zobacz więcej
Biokominek dwustronny 2 SIDE 800 slim Biokominek dwustronny 2 SIDE 800 slim
Producent: INFIRE
Cena:

4 750,00 zł

szt.
zobacz więcej
BIOKOMINEK wiszący INCYRCLE czarny Tube BIOKOMINEK wiszący INCYRCLE czarny Tube
Producent: INFIRE
Cena:

11 950,00 zł

szt.
zobacz więcej
BIOKOMINEK wiszący INCYRCLE TUBE czerwony BIOKOMINEK wiszący INCYRCLE TUBE czerwony
Producent: INFIRE
Cena:

11 950,00 zł

szt.
zobacz więcej
Okrągły biokominek  INROUND Okrągły biokominek INROUND
Producent: INFIRE
Cena:

15 950,00 zł

szt.
zobacz więcej

Biokominki wiszące

Biokominek wiszący to ekologiczna alternatywa dla klasycznego paleniska. Zasilany przez biopaliwo daje długotrwałe i naturalne ciepło, bez konieczności ciągłego doglądania tak, jak ma to miejsce w przypadku kominków zasilanych drewnem.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz biokominki wiszące renomowanych firm KAMI oraz INFIRE, które łatwo dopasujesz do stylu wnętrza. Pod ofertą dostępnych produktów zamieściliśmy przydatne informacje i porady, które pomoga Ci wybrać biokominek wiszący, z którego będziesz zadowolony.

Gdzie sprawdzą się biokominki wiszące?

Biokominki wiszące to modna alternatywa dla wbudowanych w ścianę lub odkrytych palenisk. Doskonale prezentują się, jako atrakcyjny dodatek we wnętrzu i przykuwają uwagę swoją nietypową formą.

W zależności od przyjętych założeń i projektu biokominek wiszący może być ozdobą salonu lub kuchni, ale brak jakichkolwiek przewodów kominowych sprawia, że będzie stanowił też doskonałe uzupełnienie łazienki.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować go np. na górnych belkach altany i cieszyć się ciepłem w chłodne, jesienne wieczory. Wiele osób decyduje się nawet na zawieszenie kominka przy głównym wejściu na ganku. Palenisko może pełnić wtedy rolę symbolicznego znicza witającego gości.

Biokominek wiszący gwarantuje ogromną swobodę użytkowania. Brak sadzy, popiołu i niedopalonych skrawków drewna sprawia, że nie musisz pamiętać o ciągłym sprzątaniu otoczenia po zgaszeniu pieca.

Jak montowane są biokominki wiszące?

Poszczególne typu biokominków wiszących mogą mieć nieco inny system montażu. Zazwyczaj są montowane bezpośrednio do sufitu lub ścian nośny albo działowych za pomocą solidnych kotw lub lin. Choć większość urządzeń tego typu wykonana jest z metalu (a zatem ich waga nie jest mała), cała konstrukcja jest solidna i nie musisz się obawiać, że podczas użytkowania dojdzie do obluzowania poszczególnych elementów konstrukcji.

Do każdego biokominka dołączona jest instrukcja montażu. Jeżeli będziesz przestrzegał wyszczególnionych w niej zaleceń, montaż biokominka wiszącego możesz wykonać nawet samodzielnie. Wykorzystanie lin jest trudniejsze, ponieważ musisz zapewnić ich odpowiednie naprężenie i stabilność całej konstrukcji. Inaczej łatwo będzie wprawić wiszące elementy w ruch.

Pamiętaj, że biokominek wiszący, który został powieszony bezpośrednio na suficie za pomocą lin, znacznie lepiej ogrzewa pomieszczenie niż palenisko znajdujące się przy ścianie. Dzieje się tak, ponieważ generowana energia cieplna nie jest marnowana na ogrzanie ściany lub podłogi, ale rozchodzi się równomiernie na wszystkie strony.

Z czego wykonane są biokominki wiszące?

Kominki ekologiczne zawieszane są bardzo podobne do klasycznych modeli stojących. W ich przypadku jednak zdecydowanie częściej spotkasz się z metalową obudową niż innymi materiałami, które mogłyby być zbyt ciężkie lub niepraktyczne.

Oprócz obudowy każdy biokominek składa się z paleniska (miejsca, gdzie wlewa się biopaliwo) oraz ornamentacji dekoracyjnych.

Wielu projektantów wnętrz widzi w biokominkach olbrzymi potencjał. Jeżeli chcesz, aby urządzenie pełniło funkcję dekoracyjną, możesz poszukać modeli wykonanych przez znanych artystów (część z nich robi też biokominki na zamówienie). Taki zakup będzie jednak znacznie droższy niż wybór jednej z linii dostępnych w wyspecjalizowanych sklepach.

Czy biokominki wiszące to dobre rozwiązanie?

Musisz zdawać sobie sprawę, że ekologiczne kominki z systemem zawieszania zajmują więcej miejsca niż typowe palenisko otwarte (a tym bardziej wbudowane w ścianę). Dlatego polecamy je głównie do dużych, przestronnych pomieszczeń, gdzie będą mogły zająć należycie wyeksponowane miejsce. W zatłoczonym wnętrzu stracą wiele ze swego uroku.

Rosnąca popularność rozwiązania sprawia, że w sklepach zajmujących się sprzedażą ogrzewania znajdziesz dziesiątki dostępnych wzorów, które z łatwością dopasujesz do przyjętego stylu wnętrza. Nieważne czy wolisz otoczenie glamour, rustykalne, a może dobrze czujesz się w otoczeniu portugalskich żółci, błękitów i płytek Azulejo. Z łatwością znajdziesz model, który odpowiada Twojemu poczuciu estetyki.

Sama obsługa biokominka jest banalnie prosta. Wystarczy uzupełnić biopaliwo wlewając je do zbiornika, zapalić i…gotowe! Część modeli posiada wbudowany żarnik, który po włączeniu będzie samodzielnie podnosił temperaturę do momentu zapłonu. Aby zgasić biokominek, wystarczy odciąć dopływ tlenu lub zaczekać, aż biopaliwo się wypali. Jeden litr biopaliwa starcza na 3 do 6 godzin w zależności od natężenia płomienia, mocy kominka i jakości samego surowca.

Biokominki wiszące w przeciwieństwie do klasycznych palenisk są w pełni bezpieczne. Z ich rozpaleniem i zgaszeniem poradzi sobie nawet dziecko.

Na co powinieneś uważać, kiedy rozważasz zakup biokominka wiszącego?

Choć ekologiczny kominek ma wiele zalet, korzystanie z niego wymaga odpowiedzialności. Co jest szczególnie istotne?

Przede wszystkim, unikaj wykorzystywania słabej jakości biopaliwa. Wysokiej jakości materiał palny powinien zawierać głównie bioetanol, czyli ekstrakt na bazie alkoholu produkowany z surowców roślinnych (w sklepach znajdziesz też biopaliwo zapachowe).

Jeżeli podczas podgrzewania substancji czujesz aromat acetonu, oznacza to, że paliwo nie należy do najlepiej oczyszczonych. Dobrej klasy bioetanol podczas spalania nie produkuje dymu, sadzy, popiołu ani zapachu.

Nigdy nie wykorzystuj innych surowców do opalania biokominkiem pomieszczenia. Używanie ropy czy alkoholu nie tylko nie przyniesie oczekiwanych efektów, ale może wręcz doprowadzić do tragedii.

Jeżeli to możliwe, wybieraj wyłącznie biopaliwo z atestem PHZ przyznanym przez Polski Instytut Zdrowia Publicznego. To gwarancja, że materiał został dokładnie przebadany i dopuszczony do obrotu.

Jeżeli szukasz dekoracyjnego biokominka wiszącego, ale nie możesz się zdecydować, który model spełni Twoje oczekiwania, zadzwoń! Nasi konsultanci pomogą Ci wybrać ekologiczne palenisko dopasowane do Twoich potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl